تبلیغات
کاروان خورشید

کاروان خورشید
نویسندگان
سؤال: نسبت دانشجو و عنصر انقلابی با آرمانهای انقلاب چیست؟
حضرت آیت الله خامنه ای این نكته را متذكر شدند كه دسترسی به آرمانهای انقلاب بدون نیرو و نشاط و جسارت و خط شكنی جوان ها امكان پذیر نیست.
ایشان افزودند: بر همین اساس باید نقش جوانان در تحقق آرمانهای انقلاب، جدی گرفته شود زیرا معتقدم جوانها توانایی گره گشایی دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای بعد از این مقدمه، به تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی پرداختند و گفتند: نظام اسلامی دارای منظومه ای از آرمانها است كه باید برای رسیدن به همه آنها تلاش شود اما این آرمانها دارای رتبه بندی و درجات مختلف هستند.
ایشان رسیدن به جامعه ای «عادلانه، پیشرفته و معنوی» را از آرمانهای اصلی و درجه یك نظام اسلامی دانستند و در تشریح آن، خاطرنشان كردند: جامعه عادلانه، جامعه ای است كه هم مسئولان عادلانه رفتار كنند و هم مردم نسبت به یكدیگر عدالت داشته باشند، ضمن آنكه این جامعه در عرصه های علمی، سیاسی و تمدنی، پیشرفته و از نظر معنویت نیز سیراب باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای به برخی آرمانهای دیگر نظام اسلامی كه در مراتب بعد از این آرمان اصلی قرار دارد اشاره كردند و گفتند: اقتصاد مقاومتی، سلامت در جامعه، صنعت برتر، كشاورزی برتر، تجارت همراه با رونق، علم پیشرو، نفوذ فرهنگی و سیاسی در جهان، همه در منظومه آرمانهای نظام اسلامی قرار دارند و قابل تحقق نیز هستند.
هبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: آرمانگرایی بدون دیدن واقعیات، به خیالپردازی و توهم منجر خواهد شد البته باید میان واقعیات و آنچه كه تلاش می شود بعنوان واقعیات القاء شود، تفاوت قائل شد.
ایشان یكی از روشهای معمول در جنگ روانی را القاء واقعیت های غیرواقعی خواندند و تأكید كردند: یكی از كاركردهای بصیرت این است كه انسان واقعیات را آنطور كه هست، ببیند و دچار اشتباه نشود.
رهبر انقلاب اسلامی یكی دیگر از شگردهای جنگ روانی را بزرگنمایی بیش از حد برخی واقعیات و نادیده گرفتن واقعیات دیگر دانستند و گفتند: بعنوان نمونه، یكی از واقعیات این است كه بخشی از نخبگان از كشور خارج می شوند اما در كنار آن، واقعیت دیگری وجود دارد كه «افزایش چشمگیر دانشجویان نخبه» است، اما در تبلیغات، واقعیت اول بزرگنمایی می شود و واقعیت دوم به هیچ وجه گفته نمی شود.
حضرت آیت الله خامنه ای در نتیجه گیری این بحث تأكید كردند: فعال دانشجویی آرمانخواه كه واقعیات را هم می بیند، در هیچ شرایطی، چه هنگام پیروزیهای شیرین و چه هنگام هزیمت های تلخ، دچار احساس انفعال و یأس و بن بست نمی شود زیرا در آرمانخواهی صحیح و واقع بینانه، بن بست وجود ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: توقع من از دانشجویان عزیز این است كه همواره و در هر شرایطی، با نگاه واقع بینانه به دنبال آرمانها باشند.
(منبع: khamenei.ir دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب)

نتیجه: ما جوانان برای رسیدن به آرمانهای انقلاب باید با نیرو و نشاط حرکت کنیم. آرمان اصلی نظام اسلامی رسیدن به جامعه ای عادلانه، پیشرفته و معنوی است. ما باید آرمانخواهی باشیم که واقعیات را ببینیم و با نشاط حرکت کرده و دنبال آرمانهای انقلاب باشیم. انشاالله . .طبقه بندی: کلام ولایت،
[ دوشنبه 7 مرداد 1392 ] [ 03:55 ق.ظ ] [ ساربان ]
نظرات
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب