تبلیغات
کاروان خورشید

کاروان خورشید
نویسندگان
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: برخی می گویند اگر دولت اینگونه باشد به او كمك و گرنه انتقاد می كنیم. بنده با انتقاد مخالف نیستم اما اولاً انتقاد با عیبجویی فرق دارد، ثانیاً باید ابتدا فرصت كار و تلاش و تحرك داده شود.
حضرت آیت الله خامنه ای كار قوه مجریه را واقعاً سخت و دشوار برشمردند و خاطرنشان كردند: هیچكس نیست كه نقطه ضعف نداشته باشد بنابراین نباید توقعات را به قدری بالا برد كه از توان منطقی اشخاص خارج باشد.

یكی دیگر از دانشجویان از بروز كدورت در میان دانشجویان به علت اختلاف در تحلیل های سیاسی اجتماعی سخن گفته بود.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأكید بر پرهیز كامل از تبدیل اختلاف نظرها به كدورت و خصومت گفتند: جداً از دانشجویان عزیز و طرفداران سلایق گوناگون خواهش می كنم كه اجازه ندهند «اختلاف نظر در تحلیل و برداشت و تفسیر»، به كینه و دشمنی بیانجامد.
ایشان در همین زمینه افزودند: به توصیه حضرت امام، مانند طلبه ها باشید كه در هنگام مباحثه بسیار جدی هستند اما در بقیه اوقات رفیق و دوست و همراه یكدیگرند.
ایشان با اشاره به اوضاع پرآشوب و خونین برخی كشورهای منطقه خاطرنشان كردند: می دانید اگر در فتنه 88 خدا كمك نمی كرد و گروههای مردمی به جان هم می افتادند كشور به چه روز و روزگاری می افتاد؟ كه البته خداوند نگذاشت و ملت هم بصیرت به خرج دادند.


(منبع: khamenei.ir دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب 92/5/6)

پس با توجه به سخنان رهبر انقلاب فهمیدیم که 1-ابتدا به مسئولین فرصت عمل دهیم بعد انتقاد کنیم. 2-عیب جویی نکنیم و هم خوب و هم بد را بگوییم. 3- توقع نداشته باشیم که مسئولین در حد عالی کار کنند. 4- در بحث های سیاسی مانند طلبه ها جدی و در بقیه مواقع دوست یکدیگر باشیم. 5- و در نهایت خدا را شکر کنیم که فتنه 88 ادامه پیدا نکرد.
طبقه بندی: کلام ولایت،
[ دوشنبه 7 مرداد 1392 ] [ 12:28 ق.ظ ] [ ساربان ]
نظرات
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب